close
تبلیغات در اینترنت
آمریکا و سیاست یک بام و دو هوا در منطقه
loading...

همیار پلاس

محسن ساقی در یاد داشت سیاسی خود می گوید: طی چند روزگذشته خبر اعزام چند فروند جنگنده راکت انداز توسط نیروی هوایی ارتش امریکا و بمباران مواضع داعش در  مناطق اشغالی کرد نشین شمال عراق مثل سنجار بر روی خبرگزاری های بین المللی قرار گرفت؛در راستای همین راهبرد رئیس جمهور امریکا طی نطقی هدف از این اقدام را مبارزه با تروریسم وخشونت آفرینی های  گروهک داعش و کمک به اوارگان حاصل از فتنه انگیزی این گروهک تروریستی در منطقه سنجار عنوان نموده است. اما با نگاهی به مواضع و اقدامات صورت گرفته سال های اخیر…

تبلیغات

آمریکا و سیاست یک بام و دو هوا در منطقه

تیربارچی بازدید : 535 چهارشنبه 29 مرداد 1393 نظرات ()

محسن ساقی در یاد داشت سیاسی خود می گوید:

طی چند روزگذشته خبر اعزام چند فروند جنگنده راکت انداز توسط نیروی هوایی ارتش امریکا و بمباران مواضع داعش در  مناطق اشغالی کرد نشین شمال عراق مثل سنجار بر روی خبرگزاری های بین المللی قرار گرفت؛در راستای همین راهبرد رئیس جمهور امریکا طی نطقی هدف از این اقدام را مبارزه با تروریسم وخشونت آفرینی های  گروهک داعش و کمک به اوارگان حاصل از فتنه انگیزی این گروهک تروریستی در منطقه سنجار عنوان نموده است.

اما با نگاهی به مواضع و اقدامات صورت گرفته سال های اخیر توسط  ایالات متحده و فتنه انگیزی های این کشور در منطقه غرب آسیا و کشورهایی نظیرسوریه ، افغانستان ، پاکستان، بحرین،مصر و... و همچنین کمک فکری،نظامی، تسلیحاتی،اقتصادی و سیاسی به گروه های سلفی تروریستی و تکفیری محارب ،دیگر جای سوالی در ذهن باقی نمی ماند که امریکا با نیت خیرخواهانه دست به چنین اقدامی نزده باشد بلکه بیش از ان به دنبال فریب افکار عمومی ، دور نمودن افکار و احساسات عمومی جهان نسبت به فجایع غزه و فلسطین و همچنین تطهیر چهره ناپاک خود در اذهان عمومی مردم عراق در روزهای پس از فتنه انگیزی گروهک تروریستی داعش می باشد..

متن کامل در ادامه مطلب

اما نگاهی به اوضاع فعلی منطقه غرب آسیا طی سال های اخیر موید این مطلب است که هر فتنه ای در کشور های منطقه ریشه در برنامه ریزی های سردمداران استکبار جهانی و لابی های صهیونیستی فعال در ایالات متحده امریکا دارد و کلیه این برنامه ریزی ها در راستای تامین منافع و امنیت  اسرائیل در منطقه بوده است. همچنین امریکا با کسب تجربه شکست های پی در پی ازحضور مستقیم خود درغرب اسیا و تحمیل هزینه های سنگین نظامی و اقتصادی بر کشور که اعتراض عمومی مردم امریکا را به همراه داشته است، با رویکرد و راهبرد جدیدی وارد میدان شده است. ایالات متحده با به راه انداختن جنگ نیابتی و تجهیز و تسلیح  گروهک های تکفیری و تروریستی منطقه با تفکر سلفی گری مثل القاعده، طالبان، النصره،جیش العدل، داعش و ....با هدایت های غیر مستقیم و تزریق میلیون ها دلار به سمت این گروهک ها هزینه های کنتری را به خود تحمیل نموده است.

القاعده به عنوان اولین جریان سلفی-تروریستی منطقه اولین بار توسط نهاد های جاسوسی امریکا و برای مقابله با نفوذ شوروی در افغانستان یک سال پیش از انقلاب اسلامی ایران تشکیل و اعلام هویت نموده است. مسئول وقت سرویس جاسوسی فرانسه، کنت دمارانش در کتاب خاطرات خود که با عنوان جنگ جهانی چهارم چاپ شده می گوید:«آقای ریگان تازه انتخاب شده بود در سال 63 من پیش وی رفتم و پیشنهاد عملیاتی به نام «پشه مالاریا» را به ایشان نمودم. طرحی که براساس دو دشمن غرب بدون دخالت مستقیم و فیزیکی غرب به جان هم افتاده و قدم در راه نابودی یکدیگر برمیدارند.برنامه از این قرار بود که بحث کفار اتحاد جماهیرشوروی که تفکرات مارکسیستی دارند اینها را برجسته می کنیم.در جهان اسلام اشغال افغانستان از سوی شوروی را مد نظر آنها قرار می دهیم و بعد بگویم این گروه های مسلح اسلامی که شکل گرفته اند در سرزمین های اسلامی ما سازماندهی می کنیم و از زندان ازاد می کنیم و با یک خط ارتباطی همه را به پیشاور پاکستان و از انجا به افغانستان بفرستیم و در مقابل روس ها قرار دهیم. در مقابل یگان های شوروی لینها که باهم درگیر شوند همدیگر را نابود کرده و از بین می برند و از یک طرف کشور های منطقه از این مزاحمان راحت می شوند.»حاصل این برنامه ریزی توسط غرب پیدایش گروهک تروریستی مسلح جدیدی به نام القاعده در منطقه بود که هرچند شاید در ابتدا اقدامات مثبتی را در جهت ازاد سازی افغانستان از لوث ارتش شوروی انجام دادند، اما در واقع چیزی جز ارائه چهره خشن از اسلام، قتل و خونریزی، برادر کشی و ... برای جهان اسلام به ارمغان نیاورده است.بنابراین شکل گیری القاعده به عنوان اولین گروه مسلح تروریستی با افکار سلفی گری در منطقه کاملا با برنامه ریزی سرویسهای جاسوسی امریکا و در راستای تامین منافع امریکا در منطقه پا به عرصه گذاشت و ایلات متحده نمی تواند با فرافکنی و فریب افکار عمومی این لکه ننگ و ولد نامشروع جهان اسلام را از کارنامه پر خیانت خود پاک نماید.

در همین راستا واکاوی  تاریخچه شکل گیری طالبان نیز موید نقش کلیدی سرویس های جاسوسی امریکا ومتحد با سابقه خود یعنی عربستان سعودی می باشد؛ طالبان به عنوان یک گروه مسلح تروریستی وزائیده افکار افراطی سلفی – وهابی آغاز شکل گیری خود را در کشور پاکستان توسط سرویس های اطلاعاتی عربستان سعودی و امریکا تجربه نمود و پس از شکل گیری و اعلام هویت با هدایت راهبردی سرویس های اطلاعاتی-نظامی امریکا و عربستان سعودی وارد خاک افغانستان شده و برگه دیگری از قتل،ترور،خونریزی و برادرکشی در کارنامه افکار افراطی سلفی گری ثبت نمودند.با نگاهی به مشی و عقاید افراطی طالبان چیزی جز قتل عام و برداشت های سطحی و غلط از دین نورانی اسلام از این گروهک تروریستی مشاهده نمی شود به صورتی که طی  اخرین اقدام خشونت طلبانه و افراگرانه خود همزمان با انتخابات ریاست جمهوری افغانستان چندین فقره بمب گذاری توسط این گروه تروریستی در کشور افغانستان صورت گرفت.همچنین طالبان با برداشت های سطحی از دین مبین اسلام در اقدامی خلاف شرع و تامل برانگیز، انگشت کسانی را که در انتخابات ریاست جمهوری این دوره افغانستان شرکت نموده بودند قطع می کرد. این همه جنایت و خشونت ریشه در برنامه ریزی های شیطان بزرگ در راستای التهاب افرینی در کشورهای منطقه می باشد.

اتفاقات به وجود امده در سوریه و عراق  و فتنه انگیزیهای گروه های تکفیری-تروریستی با حمات مستقیم امریکا و سرویس های جاسوسی وابسته به کشور های غربی بار دیگر نقاب از چهره حقیقی آنها برداشت. گروه های سلفی- تکفیری در سوریه با رهبریت جبهه النصره و گروه تروریستی-تکفیری داعش در عراق همگی با ادعای معرفی  اسلام واقعی و برای تشکیل خلافت اسلامی در منطقه پا به میدان گذاشته اندو مشی و روش خود را بر خشونت، قتل و خونریزی ، تخریب قبور بزرگان دین و برادر کشی بنا ریخته اند و با فجیع ترین شکل ممکن دست به قتل عام و فتنه انگیزی در کشور های سوریه و عراق زده اند.ام آنچه در این میان درخور توجه است هدایت و رهبری مستقیم و غیر مستقیم تسلیحاتی، فکری، عاطفی و سیاسی  این گروهک ها توسط غرب و متحدان منطقه ایش یعنی عربستان سعودی و اردن می باشد. این گروهک ها با هدف فتنه انگیزی در جهان اسلام و ایجاد جنگ مذهب علیه مذهب به منصه ظهور رسیده اند که در ادامه همکی به دنبال محقق ساختن اهداف غرب در منطقه و مواجهه با جمهوری اسلامی بنا نهاده شده اند.به عنوان مثال اگر دقت نظری در زندگینامه ابوبکر بغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش داشته باشیم به امریکایی بودن ان پی خواهیم برد به گونه ای که این فرد  هنگام حمله امریکا به عراق توسط ارتش امریکا به زندان می افتد؛بعد توسط غرب و استعدادی که در وی دیده شده بود به امریکا منتقل شده و با اموزش های ویژه توسط سرویس های اطلاعاتی ایالات متحده روی او کار می شود و با انتقال به کشور اردن و طی مجدد اموزش های خاص توسط امریکا برای چنین روزی اماده و مهیا می شود.سوال اینجاست که چگونه می توان باور کرد امریکا و غرب با سابقه ای سیاه در فعالیت نمودن علیه کشورهای اسلامی منطقه با راهبرد جنگ مذهب علیه مذهب و جنگ نیابتی با به  وجود اوردن جریان های افراطی مسلحانه یاد شده، اقدام به نابودی داعش که پرورش یافته خود است کند؟!!! داعش که برای فتنه انگیزی در عراق و تجزیه کشور عراق با داعیه ایجاد خلافت اسلامی در عراق و شام توسط غرب به وجود امده است چگونه می تواند توسط اربابان خویش یعنی امریکا نابودشود؟!! چرا امریکا تا این مدت طولانی سپری شده از فتنه انگیزی در کشور عراق سکوت کرده و اکنون اقدام به بمباران مواضع داعش می کند؟چرا امریکا که ادعای حقوق بشر و نجات مردم عراق دست به چنین اقدامی زد، در قبال نسل کشی در غزه سکوت می نمایدو بودجه های میلیارد دلاری برای ادامه جنگ اسرائیل علیه غزه در کنگره خود تصویب می نماید؟

در پایان باید این نکته را یادآور شد که امریکا باید به جای فریب افکار عمومی  پاسخ دهد که چگونه در قبال نسل کشی در غزه توسط جلادان رژیم غاصب صهیونیستی مهر سکوت بر لبان خود و سازمان ملل زده و  نه تنها اقدام میدانی مثبتی  برای دفع حملات وحشیانه دژخیمان این رژیم نامشروع انجام نمی دهد،بلکه کمک های میلیاردی برای ارتش اسرائیل و در راستای قتل عام زنان و کودکان بی گناه فلسطینی ارسال می نماید. امریکا نمی تواند موج به وجود امده اعتراضات و مخالفت های افکار عمومی جهان نسبت به  سیاست گذاری های فتنه جویانه در منطقه عیله خود را  با یک اقدام فریبکارانه سیاسی- نظامی خاموش نماید.

ایالات متحده و همپیمانان اروپایی- غربی خود بهتر است به این سوال افکار عمومی جهان پاسخ دهند که چرا در طول چند سال جنایت های گروهک تروریستی النصره در سوریه از جمله قتل عام  و اعدام کودکان و شهروندان بی گناه سوری، خوردن قلب هم نوع خویش، حملات انتحاری، تخریب قبور،برادر کشی، قتل عام دسته جمعی و هزاران جنایت دیگر، نه تنها موضع سکوت اتخاذ نموده و بلکه کمک های تسلیحاتی ارسال نماید؟ سندی از امریکا مربوط به سال 2011 به دست امد که در انجا امریکایی ها گفته بودند که در بحران سوریه باید به ترتیبی عمل شود که تمام مخالفان غرب در این راستا قرار بگیرند و تمام ان شبیه عملیات که در افغانستان کردیم شود. ایالات متحده با سابقه ای که در منطقه غرب اسیا دارد هیچ زمان نمی تواند با ارسال چند جنگنده و تابودی چند مقر داعش جلوی خروش و موج اعتراضات به وجود امده در جهان علیه سیاست های منطقه ای کاخ سفید و لابی های صهیونیستی را گرفته و چهره خبیث و الوده خود را نزد افکار عمومی جهان تطهیر نماید .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
سلام. به همیار پلاس خوش امدید. دامنه اصلی: www.hamyarplus.ir دامنه کوتاه متصل: www.rzr.ir ایمیل:info@tirbar.ir
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • میهن وب هاست
 • ایران سرور
 • قالب راست چین
 • آذر آنلاین هاست
 • آذر آنلاین
 • موسسه فرهنگی هنری صریر یزد (سرگرمی و بازی های فکری)
 • شبکه اعزام سخنران و استاد عمار یزد
 • نوشت افزار ایرانی اسلامی بهشت
 • فروشگاه آنلاین کتاب آسمان (پاتوق کتاب آسمان)
 • هاست نگار
 • فروشگاه لباس ایرانی اسلامی کساء یزد
 • تا شقایق...
 • تا شقایق...
 • شرکت دانش نگران
 • تا همیشه افتاب
 • ❤مَــטּ تِشنہ ے نگــ ـاه( ح س ے טּ ) م❤
 • دار الشهدا
 • اشک منتظران
 • خبرگزاری دفاع مقدس
 • نگارخانه ایرانی
 • عصر انتظار (بنر،پوستر و...)
 • شجره طیبه صالحین پایگاه حضرت ابوالفضل اهرستان
 • بجه های قلم
 • پــــارادوکـــس1
 • سایت ها و وبلاگ های لینکــ شده (دوستان)
 • پر از خالی...
 • پارادوکس paradox
 • حرم رضوی
 • ◄3چـــآدُرے حــآمـے جـَـلـیـلـے►
 • یــکی مراقــبه
 • ✔✔ سـنــــگـر مـجــٰــازی ✔✔
 • نقــاش فقیــر
 • دلتنگی برای او
 • خاطره
 • سه نقطه...
 • قول ســـدید
 • ●●● بـانـوی خـلـوت نـشیـن حـرم ●●●
 • مظهر زیبایی
 • جملات زیبا،عارفانه رسول طالبی
 • ★☆**★قبـــــیلـــه عــشـــقــــ★**☆★
 • بیاین انسان باشیم
 • منتظران مهدی
 • بسیجــی نتـرس
 • روح ســرد
 • ❤♡ وعـــ ـــده گــ ـــاه ♡❤
 • .•°°•.♥ صدراییان منتظر .•°°•.♥
 • صلی الله علیک یا اباعبدالله
 • منتظران ظهور
 • نازنین امـــام
 • چـــــــــــــادر خاکی
 • مدیریت مالی دانشگاه حائری میبد
 • ولایـــت فقیه
 • بصــیرت علوی
 • خطابه غدیر(سند حقانیت شیعه)
 • بچه های حـرم (هيئت جنةالحسين)
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • نظرسنجی
  آیا از وب سایت راضی هستید؟


  ارتباط با تیــربــار مجــازی

  به همیار پلاس خوش آمدید!

  پست های الکترونیکی تارنما:

  info@hamyarplus.ir

  hamyarplus@gmail.ir

  آدرس اصلی ما:

  hamyarplus.ir

  دامنه کوتاه متصل:

  ww.rzr.ir

  ارتباط در تلگرام، سروش و ایتا:


  @hamyarplus


  https://eitaa.com/hamyarplus


  http://sapp.ir/hamyarplus


  ارسال پیام و نظرات و گزارشات  آمار سایت
 • کل مطالب : 1137
 • کل نظرات : 744
 • افراد آنلاین : 6
 • تعداد اعضا : 257
 • آی پی امروز : 14
 • آی پی دیروز : 182
 • بازدید امروز : 44
 • باردید دیروز : 4,872
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 7
 • بازدید هفته : 13,351
 • بازدید ماه : 70,532
 • بازدید سال : 460,340
 • بازدید کلی : 4,882,474
 • کدهای اختصاصی
  تبلیغات
  حرف دل شهدا..